Rehabilitační lekce

zdrava-zada-studio-life

Zdravotní cvičení

Oblíbená lekce zaměřující se na správné postavení těla, aktivaci ochablých svalů a protažení zkrácených svalů. Od chodidel až po krční páteř tělo rozpohybujeme, uvolníme klouby a pomocí pomalého posilování srovnáme tělo " zpátky do formy " . Velice důležitá lekce pro prevenci zranění, kompenzace sedavého zaměstnání nebo jako doplněk k dalším sportům.

rehabilitace-studio-life

SM-systém a funkční chodidlo

Rehabilitační lekce zaměřená na správné držení těla, prevence proti bolesti zad a lehké posílení středu těla. První polovina lekce je zaměřena na chodidlo, vhodnou oporu a protažení nožní klenby. Využíváme masážní pomůcky, pracujeme s prsty i chodidlem. Lekci doporučuji jako prevenci ploché nohy nebo vybočeného palce. V druhé polovině se věnujeme SM-systému, kde aktivně posilujeme svaly zad, stabilizujeme lopatku a díky této roky ověřené metodě doktora Smíšky léčíme případné zádové problémy.

Zdravá záda

Ranní lekce na rozhýbání těla ideální start před sedavým zaměstnáním. Postupně se rozehřejeme od chodidel až po krční páteř, zaměříme se na rizikové oblasti s důrazem na záda - hrudní kyfózu a bederní lordózu. Lekce je vhodná jako prevence proti bolesti zad, krásná kompenzace dlouhotrvající zátěže i jen tak pro radost. Cílem lekce je srovnání těla do správného postavení ve stoji i sedu. Proto se zde může objevit i různé stabilizační cvičení, aktivace hlubokých svalů a využívání masážních pomůcek. Budete odcházet odpočatí, ve správném postavení a správně nastartovaní do nového dne.

pilate-studio-life

Pilates

Je cvičení zaměřené na posílení svalů celého těla, zejména hlubokých břišních a zádových svalů a svalů pánevního dna. Tento cvičební systém také zlepšuje flexibilitu těla, sílu a dýchání, vede ke správnému držení těla a pomáhá od bolestí zad a kloubů. Každý cvik vychází ze silného středu těla. Cvičení může být využito jako kompenzace k dalším aktivitám. Cvičí se převážně v nízkých polohách na podložce, využívat budeme různé cvičební pomůcky typické pro toto cvičení – válce, míče, malé těžké míčky, overbally, kruhy, gumy, bosu.

sm-system-eva-studio-life

SM systém

Je zdravotní cvičení využívající elastického lana, jehož hlavním cílem je léčit a regenerovat meziobratlové ploténky celé páteře. Metoda MUDr. Smíška je vhodná pro lidi s problémy bolesti i zad, ale i pro ty, kteří chtějí bolesti předcházet. Základního efektu, což je vyvolání trakční síly v meziobratlové ploténce, dosahujeme aktivací spirálních svalových řetězců, které zužují obvod pasu a vytahují tělo směrem vzhůru. SM systém vychází ze základního lidského pohybu – chůze, která je rozložena na jednotlivé cviky. Po zvládnutí těchto dílčích cviků se cviky spojují v optimálně koordinovanou chůzi. Tuto metodu využívá i mnoho vrcholových sportovců s cílem zvýšit sportovní výkon a předejít přetížení a degeneraci páteře a velkých kloubů při sportu.

Pilates

SM-systém a Pilates

Krásné propojení dvou rehabilitačních metod. Pilates je vhodné zejména na protažení a důkladné posílení středu těla v různých variantách. SM-systém se zabývá více protažením a posílením zádových svalů. Obě dvě tyto metody pak rovnají tělo, vytváří dokonalé propojení pro stabilní a správné postavení těla. Doporučuji jako nejvhodnější kompenzaci sedavého zaměstnání.

Přejít nahoru